Koniec krążownika z Krakowa
„Dziennik Polski” zmienia naczelnego i siedzibę. Wcześniej zmienił właściciela. Kończy się pewna epoka
W redakcji przy ul. Wielopole 1 w Krakowie kartonowe pudła są spakowane. Na piętrach zabytkowego Pałacu Prasy worki na śmieci wypełniają papiery, które nie będą już dziennikarzom potrzebne. Dziś na dachu historycznego krążownika Wielopole, bo tak o dawnej siedzibie przedwojennego „Ilustrowanego Kuriera Codziennego" mówi się w Małopolsce, pracownicy wydawanego od 1945 r. „Dziennika Polskiego" zrobią sobie pożegnalne zdjęcie.
W piątek zaczyna się przeprowadzka. Z powodu oszczędności. – To koniec pewnej epoki. Jest mi smutno jako czytelnikowi, bo z krajobrazu miasta znika ważny symbol. Piękny budynek wprawdzie zostanie, ale bez duszy – mówi Andrzej Stawiarski, członek władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
1 lipca wydawcę „Dziennika Polskiego" (nakład niecałe 46 tys.) – Polski Dom Medialny – kupiła firma Polskapresse. Dwa dni temu zmieniono redaktora naczelnego gazety. Piotra Legutkę zastąpił Maciej Kwaśniewski, dotąd wicenaczelny.
Na razie jest pełniącym obowiązki, bo wydawca ogłosił „rekrutację...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta