Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy i kiedy należy się trzynastka

07 lutego 2012 | Prawo i praktyka | Renata Majewska

• Ze swojej inicjatywy zakład wysłał pracownicę na studia, które jej też sfinansował. Na ostatnim roku studiów kobieta korzystała z urlopu szkoleniowego. Czy wynagrodzenie za taki urlop odlicza się z trzynastki?

Opowiada Renata Majewska właścicielka firmy Biuro Kadr i Płac :

Zatrudnionemu podnoszącemu kwalifikacje zawodowe na studiach z inicjatywy pracodawcy przysługuje na ostatnim roku studiów 21 dni roboczych odpłatnego urlopu szkoleniowego na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

Za czas urlopu szkoleniowego zachowuje on prawo do wynagrodzenia liczonego jak za urlop szkoleniowy, ale zmienne składniki płacy za okresy nie dłuższe niż miesiąc przyjmujemy w wysokości należnej w miesiącu wystąpienia urlopu szkoleniowego.

Niemniej urlop szkoleniowy stanowi rodzaj usprawiedliwionej nieobecności w pracy i dlatego nie uwzględniamy go w minimalnym, sześciomiesięcznym okresie zatrudnienia w danym roku kalendarzowym u jednego pracodawcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9151

Wydanie: 9151

Spis treści
Zamów abonament