Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klienci wciąż lubią papierową korespondencję

21 czerwca 2012 | Moje pieniądze | Grzegorz Łyś
Firmy rozsyłają faktury i inne dokumenty wciąż głównie w formie papierowej
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Firmy rozsyłają faktury i inne dokumenty wciąż głównie w formie papierowej

Jeśli przedsiębiorstwo wysyła kilka tysięcy listów miesięcznie, powinno rozważyć zlecenie tej pracy firmie zewnętrznej

W urzędzie pocztowym kolejka, a ktoś długo stoi przed okienkiem, bo wysyła stos korespondencji firmowej wymagającej pokwitowania w książkach nadawczych. Inni klienci są zniecierpliwieni. Z kolei szef firmy nie jest zadowolony, że pracownik np. zamiast obsługiwać klientów, traci czas na poczcie. Problemów takich można uniknąć zlecając wysyłkę listów wyspecjalizowanej firmie.

– Wśród naszych klientów są nawet niewielkie przedsiębiorstwa, które w związku z charakterem swojej działalności muszą wysyłać sporo korespondencji – wyjaśnia Tomasz Bebelski z warszawskiej firmy Pol-Art. – Ale zdecydowana większość polskich przedsiębiorców wciąż woli polegać na własnych siłach. Nawet gdy kierują dużymi firmami.

Klejenie na dużą skalę

Outsourcing obsługi korespondencji dopiero w Polsce raczkuje. Najwcześniej, przed kilkunastu laty, na takie rozwiązanie zdecydowały się wielkie firmy wysyłające co miesiąc do swoich klientów setki tysięcy listów. W grupie tej są banki, firmy telekomunikacyjne, dostawcy np. energii elektrycznej. Inne przedsiębiorstwa zainteresowały się poważniej taką usługą dopiero w połowie poprzedniej dekady.

Popyt na obsługę korespondencji wciąż jest u nas niewielki w porównaniu z krajami zachodniej Europy. Wyspecjalizowanych firm adresowo-wysyłkowych o ustabilizowanej pozycji rynkowej jest na naszym rynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9263

Wydanie: 9263

Spis treści
Zamów abonament