Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Psychodeliczne czasy

21 czerwca 2012 | Kultura | Jacek Cieślak
Kasabian. Sergio Pizzorno (drugi od lewej) został liderem zespołu po odejściu Christophera Karloffa. Nagrał wtedy przełomowy album „West Ryder Pauper Lunatic Asylum” (2009)
źródło: Live nation
Kasabian. Sergio Pizzorno (drugi od lewej) został liderem zespołu po odejściu Christophera Karloffa. Nagrał wtedy przełomowy album „West Ryder Pauper Lunatic Asylum” (2009)

Sergio Pizzorno, kompozytor i lider brytyjskiej grupy Kasabian, która wystąpi na Impact Festival w Warszawie

Występowaliście na największych imprezach, w zeszłym roku na finał słynnego Isle of Wight. Co wolicie: gigantyczne estrady czy kameralny show?

Sergio pizzorno: Wszystko zależy od tego, w jakim jesteśmy nastroju. Najlepiej mieć własną, dużą publiczność, która zna wszystkie piosenki. Tak jest w Wielkiej Brytanii. W Ameryce zdarzyło się nam grać w klubach. To też fajne. Ale kiedy chcesz zrobić wielki show i dotrzeć do nowych fanów, festiwal daje nieocenioną okazję. Młodzi ludzie za stosunkowo niską cenę mają szansę obejrzeć w jednym miejscu wiele gwiazd. Mogę tylko pozazdrościć, bo jako nastolatek nie miałem okazji do takich doświadczeń.

Czasami mam wrażenie, że zespoły występujące na festiwalach nie orientują się, gdzie są.

Na tym polega rock and roll: nie wiesz, gdzie jesteś! Przecież o to chodzi, żeby się oderwać, zatracić. A serio: każdego dnia gnamy z hotelu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9263

Wydanie: 9263

Spis treści
Zamów abonament