Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Media mogą prowokować

17 września 2012 | Prawo | Marek Domagalski

Dziennikarze w swojej pracy czasem balansują na granicy prawa. Jak daleko mogą się posunąć bez narażania się na sankcje?

Polskie prawo nie wyłącza odpowiedzialności karnej i cywilnej dziennikarzy za prowokacje, ale orzecznictwo sądów, także w Strasburgu, dopuszcza ją jako jedną, choć wyjątkową, formę ich działalności.

E-mail, dowód i obraz

W piątek premier Donald Tusk mówił: – Mamy prawdopodobnie do czynienia z fałszowaniem e-maila i podawaniem się za Kancelarię Premiera, niewykluczone, że także z przestępstwem. Trudno sobie wyobrazić, aby pod pretekstem prowokacji dziennikarskiej fałszowano e-maile i wysyłano zapytania do urzędów. Musimy tę sprawę także od tej strony wyjaśnić.

Chodzi o opublikowaną przez „Gazetę Polską Codziennie" rozmowę prezesa gdańskiego Sądu Okręgowego z osobą, która – podając się za urzędnika Kancelarii Premiera – ustalała z nim szczegóły spraw szefa Amber...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9337

Wydanie: 9337

Spis treści
Zamów abonament