Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ten wieczór wolimy spędzić na domówkach

23 listopada 2012 | Święta i sylwester z klasą

Choć sylwester kojarzy się na ogół z huczną zabawą, to patrząc na dane z zeszłego roku, można przypuszczać, że i w tym większość Polaków spędzi ten czas przed telewizorami lub na tzw. domówkach. Ci, którzy wybiorą się na zorganizowane imprezy, będą w zdecydowanej mniejszości.

Kamilla GĘbska

Kluby, restauracje, hotele już teraz kuszą atrakcyjnymi ofertami spędzenia nocy sylwestrowej. Powszechne są upusty cenowe. „Im wcześniej zarezerwujesz miejsce, tym mniej zapłacisz" – zachęcają organizatorzy imprez. Jak na razie zainteresowanie jest niewielkie. Z decyzją, gdzie będziemy witać Nowy Rok, najczęściej czekamy do ostatniej chwili. Już teraz jednak, posiłkując się badaniami, można spróbować określić preferencje sylwestrowe Polaków. KPMG (międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych) przeprowadziła badanie: „Wydatki sylwestrowe Polaków  2011". Jak zaznaczali jego autorzy, w 2011 r. utrzymały się one  na podobnym poziomie jak w 2010 r. Można przypuszczać, że w tym będzie tak samo.

Młodzi – poza domem

Jak pokazują badania, sylwestra najchętniej spędzamy w domu w gronie bliskich znajomych. Taką deklarację złożyło w 2011 r. prawie 60 proc. Polaków. Zabawę na prywatnej imprezie, tzw. domówce, planowało 13 proc., na zorganizowanej imprezie w klubie, restauracji lub na balu – 9 proc. Cztery procent respondentów miało witać Nowy Rok w pracy. Po jednym procencie na wycieczce zagranicznej lub ogólnodostępnej, zorganizowanej imprezie plenerowej i dwa procent na wycieczce w kraju.

Byli też tacy, którzy nie zamierzali się bawić na sylwestra  – ok. 2 proc. badanych. Grupa amatorów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9394

Wydanie: 9394

Spis treści

Moje Podróże

Zamów abonament