Telewizje inwestują w nowinki
Oferta hybrydowa,więcej materiałów w Internecie i coraz bardziej zaawansowane urządzenia do ich odbioru – to czeka widzów w przyszłym roku.
Kierunek, w jakim będzie się rozwijać telewizja 2013 roku, będą determinowały urządzenia do jej odbioru. Nadawcy bardzo różnie wybierają jednak grupy tych urządzeń. Polski rynek rozwinie się np. o nowe usługi dla telewizji hybrydowej (połączenie telewizji cyfrowej z internetem). Wiążą z nią plany Eska TV i TVP.
– Chcemy połączyć w tym projekcie usługi internetowe z liniową telewizją cyfrową, tak by widz z nami został i nie odchodził do innych nowoczesnych rozwiązań. Teraz, gdy włączy program TVP, dostanie dodatkowe informacje, które w innym przypadku otrzymałby, włączając równolegle tablet, komputer lub komórkę. Strategia jest taka, by w 2013 roku korzystało z tej usługi regularnie 100 tys. osób – mówi Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie. Leszek Kozioł, prezes Eska TV, zapewnia wręcz, że telewizja hybrydowa kiedyś zdominuje korzystanie z telewizorów.
40 tys. zł maksymalnie tyle kosztuje stworzenie aplikacji na potrzeby hybrydowej telewizji
TVP chce w oparciu o platformę hybrydową budować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta