Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy rozliczyć korektę faktury

05 lutego 2013 | Prawo i praktyka | Antonina Rogala Elżbieta Rogala

Jeżeli sprzedawca popełnił błąd i zastosował zwolnienie zamiast 23 proc. stawki, to skorygowanie kwoty daniny powinno być dokonane wstecznie. Musi więc dotyczyć deklaracji VAT-7 za okres, w którym podatek należny został zaniżony

- Będąca podatnikiem VAT spółka z o.o. zastosowała w 2009 r. zwolnienie z VAT zamiast stawki 22 proc. Dopiero teraz - w styczniu 2013 r. wystawiła z tego powodu faktury korygujące. Czy kwotę VAT wynikającą z korekty faktury sprzedawca powinien ująć w deklaracji VAT-7 składanej za miesiąc wystawienia tej korekty? Czy dla tych celów bierze się pod uwagę, jakie są to korekty faktur: zwiększające cenę i VAT, czy je zmniejszające? Czy wystawione w styczniu faktury korygujące należy ująć w bieżącej deklaracji, czyli za styczeń 2013 r., czy też za okresy, kiedy spółka popełniła te błędy, czyli za poszczególne miesiące 2009r.? – pyta czytelnik.

To, za który miesiąc rozliczeniowy, czyli w której...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9454

Wydanie: 9454

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament