Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziwne pytania, które można usłyszeć

05 lutego 2013 | Nowa Praca | Grażyna Raszkowska

Rozmowa Zaskoczenie pytaniami może być obopólne: czasem dziwi się specjalista od rekrutacji, czasami kandydat do pracy

Niektórzy rekrutujący zadają specjalnie dziwne pytania, żeby sprawdzić reakcje rozmówcy. Rozmowa tego typu to swoisty test psychologiczny.

Jednak w czasie rekrutacji będziemy przede wszystkim pytani o to, w jaki sposób poradziliśmy sobie z trudnym projektem albo, co zrobiliśmy, gdy pojawił się konflikt w zespole, czy też, jak zareagowaliśmy na jakieś nieetyczne propozycje.

Warto mieć przygotowane naprawdę precyzyjne odpowiedzi. Opisywane sytuacje muszą być prawdziwe, ponieważ w czasie szczegółowego wypytywania na pewno wyjdzie na jaw konfabulacja, a stres dodatkowo może pogmatwać wypowiedź.

Ale jak poradzić sobie np. z takimi pytaniami: jakim kwiatem mogłaby pani być? Albo: co czuje jednogroszówka wrzucona do miksera? Czy takie pytania mają sens?

- Każde pytanie zadawane przez dobrze wykwalifikowanego rekrutera ma sens i jest stawiane w konkretnym celu. Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mają za zadanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9454

Wydanie: 9454

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament