Liczą się studia na poziomie
Chyba żadna uczelnia na świecie nie może zagwarantować absolwentowi znalezienia pracy. Jednak ukończenie renomowanej szkoły wyższej może te szanse zwiększyć. Absolwenci konkretnych uczelni wynoszą określony poziom wiedzy, z czego pracodawcy zdają sobie sprawę. Dlatego też podczas rekrutacji zwracają uwagę na to, jaką uczelnię skończyła osoba ubiegająca się o pracę.
– Z rozmów z przedsiębiorcami wiemy, że pracodawcy zupełnie inaczej patrzą na dyplom uczelni, której ukończenie wymagało dużo wysiłku i nauki. W naszym przypadku ponad 85 proc. absolwentów pracuje po studiach w zawodzie zgodnym z ukończonym kierunkiem studiów i nie ukrywamy, że to dla nas wyznacznik wysokiej jakości kształcenia - mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Program zajęć razem z pracodawcami
Wiele uczelni zapewnia, że priorytetem jest dla nich kształcenie absolwentów, którzy nie będą mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Współpracują z pracodawcami i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta