Zwyciężyli najwięksi i najwięcej inkasujący
Prezentujemy czołowe pod względem zatrudnienia i przychodów firmy doradztwa podatkowego
Podstawowymi kryteriami rankingu pozostają, jak w latach ubiegłych, liczba doradców podatkowych (tabele na str. 3 i 13–15) oraz wysokość przychodów (tabela na str. 6).
Zasadnicze znaczenie w pierwszej kategorii ma liczba doradców pracujących na rzecz danej firmy. Gdy jest jednakowa, o pierwszeństwie decyduje liczba osób z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa podatkowego (tj. adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów). Liczyliśmy przy tym jedynie osoby na stałe pracujące w danej firmie lub współpracujące z nią na wyłączność. Nie uwzględnialiśmy doradców związanych z daną firmą tylko tymczasowo lub okazjonalnie.
Do udziału w rankingu zaprosiliśmy firmy zatrudniające co najmniej dwóch doradców. Liczył się stan na dzień składania ankiet.
Po konsultacjach z doradcami podatkowymi reprezentującymi firmy zajmujące czołowe miejsca w poprzednich rankingach postanowiliśmy uszczegółowić kryterium przychodowe.
Wskazaliśmy, że przez przychody z doradztwa podatkowego należy rozumieć czynności wymienione w art. 2 ust. 1 ustawy o doradztwie podatkowym, czyli głównie udzielanie porad, opinii i wyjaśnień dotyczących podatków, prowadzenia ksiąg podatkowych, sporządzania zeznań podatkowych i reprezentację przed urzędami i sądami.
61 firm wzięło udział w tegorocznej edycji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta