Zespoły rosną, przychody już mniej
Stały wzrost liczby doradców podatkowych dał firmie PwC zwycięstwo w siódmej edycji naszego rankingu
Zespół PricewaterhouseCoopers po raz kolejny okazał się najsilniejszy liczebnie. Tworzy go 141 osób uprawnionych do doradztwa podatkowego. Są w nim specjaliści od poszczególnych podatków i znawcy procedur administracyjnych.
Dział podatkowy PwC to też zespoły wyspecjalizowane w poszczególnych branżach gospodarki. Sa tu znawcy farmacji, energii czy sektora finansowego. Doradcy z PwC Marcin Chomiuk i Tomasz Rolewicz odnieśli sukces w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie BGŻ Leasing (patrz str. 10).
Inne firmy z czołówki rankingu również powiększyły swoje zespoły. Jednak prawie nie wpłynęło to na kolejność w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji ilościowej. W stosunku do ubiegłorocznego rankingu doszło jedynie do zamiany firm z miejsc 9. i 10. Kancelaria dr Ireny Ożóg i jej wspólników, mimo nieznacznej redukcji załogi, okazała się większa od firmy Crido Taxand (będącej jedną z następczyń Accreo Taxand).
Zwiększenie zatrudnienia dało spory awans w rankingu niektórym mniejszym firmom, np. RSM Poland KZWS i Independent Tax Advisers.
Nie zmienił się jednak zasadniczo układ sił. Na zespoły liczące powyżej setki fachowców podatkowych mogą sobie pozwolić jedynie międzynarodowe firmy z tzw. wielkiej czwórki, które zajęły pierwsze cztery miejsca w rankingu. Największa z firm o krajowym rodowodzie, czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta