Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naprawa auta na dwa sposoby

19 sierpnia 2013 | Ekspert księgowy | Joanna Gołębiewska
źródło: Rzeczpospolita

Firma, która decyduje się na bezgotówkową formę likwidacji szkody, musi zapłacić tylko VAT z faktury otrzymanej z warsztatu samochodowego. Pozostałe rozliczenia odbywają się bezpośrednio pomiędzy nim a ubezpieczycielem

Każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu komunikacyjnemu – od odpowiedzialności cywilnej (OC). Oprócz tego właściciel może dobrowolnie ubezpieczyć swój pojazd, wykupując nieobligatoryjne polisy, takie jak autocasco (AC) lub assistance.

Ubezpieczenie OC pojazdu zapewnia ubezpieczonemu ochronę przed odpowiedzialnością cywilną, powstałą na skutek szkód wyrządzonych osobom trzecim bądź w ich mieniu do wysokości określonej sumy gwarancyjnej. Polisa AC chroni przed wszelkimi zdarzeniami, w wyniku których pojazd ubezpieczonego może ulec mechanicznemu uszkodzeniu np. w wyniku zderzenia czy kolizji.

Z kolei dodatkowe ubezpieczenie assistance zapewnia wsparcie podczas ewentualnych awarii części mechanicznych pojazdu. Z powodu niewielkiego kosztu firmy ubezpieczeniowe często proponują je w formie dodatku do ubezpieczenia OC czy też AC.

Firmy płacące wybranym ubezpieczycielom składki z tytułu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9616

Wydanie: 9616

Spis treści
Zamów abonament