Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowe bonusy dla aktywnych

13 lutego 2014 | Moje Pieniądze
Płacisz w sklepie kartą, bank zwraca trochę wydanych pieniędzy
źródło: 123RF
Płacisz w sklepie kartą, bank zwraca trochę wydanych pieniędzy

Programy lojalnościowe | Można odzyskać część pieniędzy wydanych kartą na zakupy albo na opłacenie stałych rachunków.

Anna ogonowska-rejer

Bankom najbardziej zależy na przyciągnięciu zamożnych klientów, którzy nieźle zarabiają, przekazują swoje dochody na konto osobiste i później aktywnie z niego korzystają. Robią to, zlecając z rachunku stałe płatności i posługując się kartą w sklepach.

Właśnie tacy klienci mogą liczyć na lepsze traktowanie. Jest to logiczne; banki więcej na nich zarabiają, więc są gotowe np. na wypłacanie premii czy nagradzanie w inny sposób.

Wydawaj, przelewaj i inkasuj

W ostatnich latach bardzo popularne stały się programy moneyback (zwrot części wydanych wcześniej przez klienta pieniędzy). Przynoszą one wymierne korzyści finansowe. Mając określone konto osobiste i kartę, klient może liczyć na zwrot zazwyczaj kilku procent (na ogół jest to od 0,5 do nawet 10 proc.) kwot wydanych za pomocą plastiku.

Nie zawsze w ramach programu akceptowane są zakupy np. we wszystkich sklepach spożywczych. Najczęściej banki podają listę punktów handlowo-usługowych, w których można liczyć na premie.

Na przykład w BNP Paribas Banku Złota Karta Debetowa uprawnia do zwrotu 2 proc. wydatków na zakupy w trzech kategoriach sklepów do wyboru: dom i ogród, rozrywka oraz zdrowie i uroda; kategorie można zmieniać raz w miesiącu. Natomiast posługując się MasterCard Gold, można liczyć na zwrot 1 proc. kwoty wydanej na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9763

Wydanie: 9763

Spis treści
Zamów abonament