Gdy głosowanie jest tajne, nie jest potrzebna opinia
Spełnienie wymagań i pozytywne przejście przez kandydata na członka RIO przez etapy postępowania konkursowego nie oznacza automatycznie, że osoba taka uzyska opinię pozytywną członków kolegium.
Czego dotyczył spór
W sprawie chodziło o negatywnie zaopiniowanie kandydatki na etatowego członka kolegium regionalnej izby obrachunkowej (RIO). Pierwszy raz RIO podjęło uchwałę negatywnie ją opiniującą 14 marca 2012 r. Dwa miesiące później uchylił ją Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
Uwzględniając wskazania w nim zawarte, kolegium w lipcu 2013 r. ponownie przystąpiło do zaopiniowania kobiety na etatowego członka. Przewodniczący komisji konkursowej sformułował wniosek o pozytywne zaopiniowanie kandydatki. Wynik głosowania znów okazał się niekorzystny dla niej.
W głosowaniu, w którym wzięło udział 16 członków kolegium, na 16 głosów ważnych tylko 4 były za opinią pozytywną. Przeciw oddano aż 10...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta