Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyklistów męka na moście

09 maja 2014 | Życie Warszawy | Marek Kozubal
W przeglądzie dróg rowerowych na moście uczestniczyli nie tylko urzędnicy, ale także rowerzyści, którzy na co dzień tędy jeżdżą
autor zdjęcia: Krzysztof Skłodowski
źródło: Fotorzepa
W przeglądzie dróg rowerowych na moście uczestniczyli nie tylko urzędnicy, ale także rowerzyści, którzy na co dzień tędy jeżdżą

Wysokie uskoki na ścieżce, przy zjeździe łatwo o zderzenie z autem – rowerzyści narzekają na most Północny.

Chociaż most Marii Skłodowskiej-Curie (bardziej znany jako Północny) został oddany do użytku już dwa lata temu, dopiero wczoraj po raz pierwszy z udziałem rowerzystów przeprowadzono przegląd ścieżek rowerowych, które znajdują się na przeprawie.

To zasługa cyklistów związanych m.in. z Zielonym Mazowszem oraz warszawską Masą Krytyczną. Od miesięcy wytykali urzędnikom błędy w budowie ścieżek na moście i drogach dojazdowych.

Jak informuje „Rz" Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza, przegląd dróg odbył się po tym, gdy Rada Warszawy przyjęła skargę rowerzystów na Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID).

Potrzebne progi

Przed wjazdem na most stawili się wczoraj urzędnicy z ratusza, przedstawiciele wykonawcy budowy przeprawy przez Wisłę i rowerzyści. Wszyscy ruszyli w kilkukilometrowy objazd.

Stali użytkownicy ścieżek wytykali błędy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9833

Wydanie: 9833

Spis treści
Zamów abonament