Czesne za wakacje niezgodne z prawem
edukacja | Prywatna szkoła nie może zmuszać rodziców do wnoszenia opłat za miesiące, w których jest nieczynna, bo nie świadczy wtedy usług.
Chociaż w czasie wakacji nie można żądać opłat ani od studentów, ani od rodziców uczniów czy przedszkolaków, jeśli placówka nie świadczy w tym czasie usług, to jednak taka praktyka okazuje się nader częsta.
– Placówka każe sobie płacić nawet za wakacje po ukończeniu szkoły podstawowej. Dyrekcja tłumaczy, że przecież musi płacić nauczycielom – mówi rodzic jednego z dzieci uczęszczających do prywatnej szkoły podstawowej nr 11 w Warszawie.
Niecelne argumenty
„Miesięczna opłata za naukę jednego ucznia, zwana dalej czesnym, pobierana jest za każdy miesiąc począwszy od 1 września do 31 sierpnia roku następnego, czyli w czasie całego roku szkolnego łącznie z wakacjami. Uczniowie klas VI wpłacają czesne do sierpnia włącznie. Opłata za miesiące wakacyjne podyktowana jest koniecznością wypłaty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta