Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacja o numerze telefonu nie jest obowiązkowa

23 września 2014 | Administracja | Aleksandra Tarka

Nie można wymagać w deklaracji 
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi danych dotyczących telefonu kontaktowego i adresu poczty internetowej.

Czego dotyczył spór

Prokurator zaskarżył uchwałę rady gminy z grudnia 2012 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości. Zarzucił, że bezpodstawnie nałożono na mieszkańców m.in. obowiązek podania danych numeru telefonu oraz adresu e-mail.

W ocenie prokuratora gmina mogła się co najwyżej domagać podawania daty i miejsca urodzenia, numeru telefonu i adresu poczty internetowej w fakultatywnej części deklaracji, którą składający ją dobrowolnie może, ale nie musi, wypełniać. Podkreślił, że jest to podanie danych osobowych w rozumieniu art. 6 ust. 1–3 ustawy o ochronie danych osobowych. Pozwalają one bowiem na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9948

Wydanie: 9948

Spis treści
Zamów abonament