Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korupcja napiętnowana

23 września 2014 | Kraj | Grażyna Zawadka

Sąd polecił opublikować wyrok na policjantów łapówkarzy na internetowej stronie Komendy Głównej Policji. Ich dane mają tam wisieć miesiąc.

Funkcjonariusze z komisariatu Warszawa-Wesoła brali łapówki za tuszowanie wykroczeń drogowych, a teraz muszą się wstydzić. Sąd napiętnował ich w bolesny sposób: kazał podać wyrok skazujący do publicznej wiadomości na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.  To rzadkość, bo dotąd w taki sposób byli zawstydzani głównie pijani kierowcy.

– Sąd kierował się przekonaniem, że nie orzeka w próżni, a orzeczenia zawarte w wyrokach powinny też nieść wychowawcze przesłanie dla innych funkcjonariuszy policji  oraz adeptów tej służby – mówi „Rz" o motywach takiej decyzji sędzia Marcin Łochowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Wyrok skazujący policjantów łapówkarzy ma przez miesiąc ukazywać się w zakładce „aktualności" na stronie KGP i Szkoły Policji w Szczytnie. Ta ostatnia sądowego nakazu jeszcze nie wypełniła.

Łapówki dodatkiem

Chociaż nie chodzi o wielką...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9948

Wydanie: 9948

Spis treści
Zamów abonament