Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nietan: Putin nie jest szaleńcem

23 września 2014 | Świat | Piotr Jendroszczyk
źródło: SPD

Dietmar Nietan | Coraz mniej jest tzw. Russlandversteher, wyrozumiałych dla polityki prezydenta Rosji – mówi polityk SPD.

Rz: Jak pan przyjmuje groźbę Władimira Putina, który w czasie rozmowy z Petrem Poroszenką miał powiedzieć – jak pisze „Süddeutsche Zeitung" – że rosyjskie wojska w ciągu dwóch tygodni mogłyby się znaleźć nie tylko w Kijowie, ale i Warszawie oraz innych stolicach?

Dietmar Nietan: Putin jest zamknięty w swojej narodowo-imperialistycznej polityce. Trzeba poważnie traktować jego słowa, jednak nie powinno się na nie reagować histerycznie. Putin jest zbyt mądry, aby doprowadzić do wojny z wolną Europą i NATO.

Czy w obliczu agresji Rosji na Ukrainę zmalała w  Niemczech liczba Russlandversteher?

Tak, ta liczba zmalała! Coraz więcej osób dostrzega kremlowską propagandę. Niemcy są przerażeni, że w XXI wieku prezydent Rosji postawił na neoimperializm i tępy nacjonalizm.

Żaden kraj zachodniej Europy nie nawiązał w przeszłości tak bliskich relacji z Władimirem Putinem jak Niemcy. Czy był to błąd?

Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9948

Wydanie: 9948

Spis treści
Zamów abonament