Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Księża geje zawieszeni

23 września 2014 | Kraj | Tomasz Krzyżak
Według informacji „Rz” sprawy dwóch zawieszonych księży są ze sobą powiązane
źródło: AFP
Według informacji „Rz” sprawy dwóch zawieszonych księży są ze sobą powiązane

„Rz" ustaliła: Arcybiskup Henryk Hoser wypowiedział wojnę homoseksualistom i pedofilom w sutannach. Dwóch podejrzanych o takie czyny księży już zostało zawieszonych.

„Grzech, przestępstwo pedofilii jest jednym z najcięższych, jakich może się dopuścić kapłan w swoim życiu, i wymaga bardzo zdecydowanej postawy traktowania tych przypadków" – tak przed rokiem mówił w wywiadzie dla TVP Info abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski, gdy zarzucono mu, że ukrywał w diecezji księdza-pedofila. Zapowiedział wówczas także stworzenie grupy szybkiego reagowania na przypadki pedofilii.

Wygląda na to, że nie rzucał słów na wiatr. Kilka dni temu zawiesił w czynnościach ks. K., znanego i cenionego proboszcza, któremu zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz czynny homoseksualizm. To kolejny w ostatnim czasie taki przypadek w tej diecezji. W lipcu homoseksualizm był przyczyną suspendowania wikariusza pracującego w jej północno-wschodniej części. Ks. J. miał romans z gejem z Ukrainy.

Informacje o zawieszeniu kapłanów potwierdza Mateusz Dzieduszycki, rzecznik kurii warszawsko-praskiej. – W przypadku ks. K. wciąż trwa postępowanie. Jest zawieszony w czynnościach. Natomiast sprawa ks. J została już zakończona i został ukarany suspensą – stwierdza.

– Całe szczęście, że abp Hoser zabrał się za posprzątanie tej stajni Augiasza – komentuje w rozmowie z „Rz" jeden z diecezjalnych księży. – Powinien sprawdzić każdą, nawet najmniejszą plotkę.

Molestował nieletnich?

61-letni ks. K. nie tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9948

Wydanie: 9948

Spis treści
Zamów abonament