Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kopacz i jej ministrowie zaczynają rządzić

23 września 2014 | Kraj | null
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Prezydent Bronisław Komorowski powołał wczoraj w Pałacu Prezydenckim Ewę Kopacz na stanowisko prezesa Rady Ministrów, oraz 18 członków jej gabinetu. Nowi członkowie rządu złożyli przyrzeczenia wierności prawom Rzeczypospolitej oraz jej obywatelom.

– Chciałbym życzyć pani premier i całej Radzie Ministrów odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań – powiedział Komorowski, podkreślając, że wymaga to spokoju i konsekwencji, a także budowania porozumienia z innymi środowiskami politycznymi i społecznymi w Polsce.

Akty powołania do rządu otrzymało pięciu nowych ministrów. Cezary Grabarczyk pokieruje resortem sprawiedliwości, Teresa Piotrowska – spraw wewnętrznych, Grzegorz Schetyna zajmie się sprawami zagranicznymi, Maria Wasiak stanie na czele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a Andrzej Halicki administracji i cyfryzacji.

Wcześniej Ewa Kopacz złożyła rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Jej następca zostanie wybrany jutro. Kandydatem koalicji PO–PSL na to stanowisko jest były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

—mp

Wydanie: 9948

Wydanie: 9948

Spis treści
Zamów abonament