Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Geny przetrwania

07 listopada 2014 | Nauka | Krzysztof Urbański
źródło: Peter The Great Museum

Prehistoria | Wędrówki wczesnych ludzi po świecie nastąpiły po spotkaniu z neandertalczykami. Dlatego mieszkańcy Eurazji i Ameryki mają ich geny.

Nowe szczegóły na temat wzajemnych relacji między ludźmi współczesnymi a neandertalczykami przyniosły badania materiału genetycznego uzyskanego z kości człowieka, który żył 36 tys. lat temu w Kostienkach na zachodzie Ukrainy (badacze twierdzą, że to Rosja). Szkielet znany jako „Kostienki 14" to jedna z najstarszych skamieniałości anatomicznie współczesnych ludzi znalezionych w Europie.

Badania przeprowadził międzynarodowy zespół naukowców. Kierowali nimi Andaine Seguin-Orlando, Thorfinn Korneliussen i Martin Sikora z Center for GeoGenetik Państwowego Muzeum Historii Naturalnej w Kopenhadze. Wyniki zespół publikuje na łamach dzisiejszego wydania magazynu „Science".

Krótki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9986

Wydanie: 9986

Spis treści
Zamów abonament