Geny przetrwania
Prehistoria | Wędrówki wczesnych ludzi po świecie nastąpiły po spotkaniu z neandertalczykami. Dlatego mieszkańcy Eurazji i Ameryki mają ich geny.
Nowe szczegóły na temat wzajemnych relacji między ludźmi współczesnymi a neandertalczykami przyniosły badania materiału genetycznego uzyskanego z kości człowieka, który żył 36 tys. lat temu w Kostienkach na zachodzie Ukrainy (badacze twierdzą, że to Rosja). Szkielet znany jako „Kostienki 14" to jedna z najstarszych skamieniałości anatomicznie współczesnych ludzi znalezionych w Europie.
Badania przeprowadził międzynarodowy zespół naukowców. Kierowali nimi Andaine Seguin-Orlando, Thorfinn Korneliussen i Martin Sikora z Center for GeoGenetik Państwowego Muzeum Historii Naturalnej w Kopenhadze. Wyniki zespół publikuje na łamach dzisiejszego wydania magazynu „Science".
Krótki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta