Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacje w portfelu

07 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia
Fundusze akcji sektorowych to sposób na zysk
źródło: Rzeczpospolita
Fundusze akcji sektorowych to sposób na zysk
Partner merytoryczny
źródło: Rzeczpospolita
Partner merytoryczny

Oszczędzanie | Dlaczego zainwestować w części do smartfona? Jak zarobić na chmurze?

Liczba przedmiotów podłączonych do internetu przekroczyła liczbę ludności na kuli ziemskiej w 2011 r., a do 2020 r. urządzeń online może być 50 mld.

– Koncepcja internetu przedmiotów (z ang. – internet of things) zmieni wszystko – włącznie z nami. Jasne jest, że internet jest jednym z ważniejszych odkryć ludzkości, a internet przedmiotów jest jego kolejnym stopniem ewolucji – przekonują analitycy Cisco w jednym z raportów.

Internet przedmiotów to szerokie określenie zjawiska, które zaczęło się krystalizować w połowie ubiegłej dekady. Polega ono na tym, że to internet, wszechobecny w otaczających nas przedmiotach, już nie tylko tych bezpośrednio służących przeglądaniu sieci, „przychodzi" do człowieka. Wcześniej, kiedy to człowiek podłączał się do internetu mówiło się o internecie ludzi.

Samojezdne auta i gry komputerowe

Zagraniczni inwestorzy już zarabiają na tym trendzie, większość spółek związanych z internetem przedmiotów jest notowanych w USA, Azji, Europie. W Polsce, z racji dość skromnego przedstawicielstwa tego typu przedsiębiorstw, nie bardzo można się wzbogacić na internetowej rewolucji.

Są jednak sposoby, żeby do tego rozpędzonego pociągu jeszcze wskoczyć, np. inwestując w dostępne na naszym rynku fundusze nowych technologii. – Internet przedmiotów to zresztą nie jedyny obszar, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9986

Wydanie: 9986

Spis treści
Zamów abonament