Samo wystawienie faktury VAT nie wystarczy
Kiedy zbywca zakazuje kupującemu odbioru towaru przed uregulowaniem zobowiązań w określonym czasie, to taka transakcja nie jest dostawą.
Nabywcami wyrobów spółki są firmy z siedzibą w Polsce, w innych państwach UE oraz spoza Unii. We wniosku o interpretację spółka przedstawiła szczegółowo zasady zawierania i warunki umów handlowych. Miała wątpliwości dotyczące rozumienia pojęcia „przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel" z art. 7 ust. 1 ustawy o VAT w kontekście tych umów.
Fiskus nie zgodził się z wnioskodawcą, że wystawienie faktury potwierdzającej zawarcie umowy sprzedaży towarów należy rozumieć jako przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Z wniosku o interpretację wynikało, że jeżeli na dzień planowanego odbioru wnioskodawca będzie posiadać względem kupującego wymagalne wierzytelności lub saldo zobowiązań kupującego przekroczy dostępny dla niego limit kredytowy, to sprzedający...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta