Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposoby na multiaktywność

19 listopada 2014 | Dobra Firma | Ewa Drzewiecka

FORMY | Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zlecić zatrudnionemu więcej niż jeden rodzaj pracy. Ale musi to znaleźć swoje odzwierciedlenie w zawartej z nim umowie.

Ewa Drzewiecka

Coraz częściej firmy powierzają pracownikom więcej niż jeden rodzaj pracy. Pracodawca ma wtedy wybór – albo podpisuje z nim kilka umów o pracę, albo tworzy złożone stanowisko i podpisuje jeden kontrakt.

Wariant 1. Kilka umów o pracę

Przepisy prawa pracy umożliwiają zawarcie z podwładnym kilku umów. Kolejna może być zarówno kontraktem o pracę, jak i cywilnoprawnym. Taka kumulacja jest jednak możliwa pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim wykonywanie pracy na podstawie kolejnej umowy nie może kolidować z realizacją pierwszego kontraktu. Po drugie, suma godzin poświęconych na wykonywanie pracy nie powinna naruszać prawa etatowca do odpoczynku i zasady pięciodniowego tygodnia pracy. Po trzecie, zawarcie kolejnego kontraktu cywilnoprawnego wymaga powierzenia innych czynności niż wynikają z zakresu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9995

Wydanie: 9995

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament