Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duże miasta na celowniku

19 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia
Marek Dec szefem Termiki jest od 25 września br. Do jednej ze strategicznych spółek PGNiG przeszedł z grupy Energa,  w której w latach 2010–2011 odpowiadał za przygotowanie programu rozwoju kogeneracji, a od 2011 r. był prezesem Energa Kogeneracja. Z rynkiem ciepłowniczym jest związany od 2001 roku.
źródło: materiały prasowe
Marek Dec szefem Termiki jest od 25 września br. Do jednej ze strategicznych spółek PGNiG przeszedł z grupy Energa, w której w latach 2010–2011 odpowiadał za przygotowanie programu rozwoju kogeneracji, a od 2011 r. był prezesem Energa Kogeneracja. Z rynkiem ciepłowniczym jest związany od 2001 roku.

Marek Dec | Świadczenia pozapłacowe powinny motywować pracowników – mówi szef PGNiG Termika.

Przejął pan stery w firmie dwa miesiące temu i od razu trafił na spór zbiorowy w Termice. Czy są już konkluzje ze spotkań ze związkami?

Marek Dec: Wciąż jesteśmy w fazie rozmów. Dotyczą one  wzrostu wynagrodzeń za ten rok (działacze żądali podwyżki 500 zł miesięcznie dla każdego pracownika – red.) i układu zbiorowego. O ile w pierwszej kwestii jesteśmy blisko porozumienia, o tyle w przypadku układu zbiorowego nie mamy jeszcze wspólnego stanowiska. Chodzi o całą sferę pozapłacową regulującą m.in. nagrody jubileuszowe oraz  inne świadczenia  socjalne dla pracowników i byłych pracowników. Układ obowiązujący w Termice może zostać wypowiedziany w 2016 roku, a  związkowcy chcieliby przedłużenia okresu jego obowiązywania w obecnym kształcie. Zarząd zaś stoi na stanowisku, aby świadczenia pozapłacowe motywowały wszystkich pracowników bez względu na ich staż pracy.

Kolejna kwestia do załatwienia to inwestycja na warszawskim Żeraniu. Właściciel dał już zielone...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9995

Wydanie: 9995

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament