Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dozbrajajmy się natychmiast

23 marca 2015 | Kraj | Marcin Piasecki
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa

- Nie wierzę w sprzęt, który w jakimś stopniu jest w rękach Rosjan – ostrzega były wiceszef MON Waldemar Skrzypczak

Rz: Czy Polska jest zagrożona?

Gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, były wiceminister obrony: Tak, jest to zagrożenie realne i będzie szybko narastać. Rosja robi wszystko, żeby rozsadzić Unię Europejską, a przede wszystkim NATO. Kreml próbuje odciągnąć od Europy uwagę Amerykanów. Na świecie ognisk zapalnych przecież nie brakuje, a Ukraina jest tylko jednym z nich. To byłby dla nas najgorszy scenariusz, gdyby Amerykanie byli zaangażowani wszędzie indziej, tylko nie w Europie. Wysiłki polityków i dyplomatów nie powinny jednak zmieniać faktu, że Polska powinna się zbroić.

Przecież się zbroi.

Mówi się u nas o dużej liczbie programów zbrojeniowych, mówi się bardzo dużo. Także o tym, że pierwszy nowy sprzęt pojawi się u nas w 2017, 2018 czy w 2022 r. Czyli ktoś, kto podejmuje takie decyzje, otwarcie przyznaje, że w tej chwili nie ma żadnego zagrożenia. Gdyby przecież było, to uzbrojenie byłoby ściągane natychmiast.

Pośpiech z reguły nie jest najlepszym doradcą.

Przecież te mnogie programy i tak utoną w procedurach biurokratycznych. Aparat, który je prowadzi, jest niewydolny, nie jest w stanie tego przerobić. Tuż przed wybuchem II wojny światowej kupiliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10097

Wydanie: 10097

Spis treści
Zamów abonament