Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centra usług podbiły Kraków i Wrocław

23 marca 2015 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Silesia Business  Park A i B  w Katowicach. W budynku A działa już centrum usług wspólnych PwC (około 6,8 tys. mkw.), a w budynku B, który jeszcze  nie został ukończony, będą biura Capgemini (zajmą ok.  5,6 tys. mkw.)
źródło: Skanska
Silesia Business Park A i B w Katowicach. W budynku A działa już centrum usług wspólnych PwC (około 6,8 tys. mkw.), a w budynku B, który jeszcze nie został ukończony, będą biura Capgemini (zajmą ok. 5,6 tys. mkw.)
W których miastach dominują najemcy z BPO
źródło: Rzeczpospolita
W których miastach dominują najemcy z BPO

Najwięcej sektor usług dla biznesu wynajął w 2014 roku w stolicy Małopolski.

Centra usług z kapitałem zagranicznym podpisały w ubiegłym roku na największych rynkach biurowych poza stolicą umowy najmu na ok. 268 tys. mkw. To stanowi ponad 60 proc. popytu na biura poza Warszawą – wynika z danych firmy JLL.

– Jest to lepszy wynik niż ok. 200 tys. mkw. wynajęte w 2013 r. Aktywność najemców rośnie. To efekt systematycznego wzrostu zatrudnienia w centrach usług dla biznesu z kapitałem zagranicznym zlokalizowanych w największych aglomeracjach w kraju. Firmy wraz z pozyskiwaniem nowych zleceń, transferem do polskich oddziałów obsługi coraz bardziej złożonych procesów i rozwojem swoich struktur systematycznie rozszerzają zajmowaną powierzchnię – mówi Anna Młyniec, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy w firmie doradczej JLL.

Kraków przed stolicą

Daniel Bienias, starszy dyrektor w dziale powierzchni biurowych w CBRE, podkreśla, że branża BPO/SSC jest niezwykle ważnym klientem dla właścicieli biurowców. I to nie tylko w miastach regionalnych, w których jest głównym motorem rozwoju, ale coraz częściej też w Warszawie.

– Przeciętnie najemcy z tego sektora zajmują około 40–50 procent powierzchni biurowej poza stolicą – podkreśla Daniel Bienias. – To te firmy mają największy wpływ na standardy budynków i ogólne trendy rynkowe, jakie obserwujemy na rynkach biurowych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10097

Wydanie: 10097

Spis treści
Zamów abonament