Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za żużlowcem panny sznurem

23 marca 2015 | Sport | Stefan Szczepłek Maksymilian Radziński
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski o Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym oraz problemach żużla i żużlowców.

Rz: Rzeczywiście na Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym sprzedano 53 tysiące biletów?

Andrzej Witkowski: Tak, zostało ok. 300 biletów, po 850 zł, do strefy VIP. W dzień zawodów 18 kwietnia o godz. 12 otworzymy strefę kibica. Przewidujemy, że czwórka naszych zawodników: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, a także Tomasz Gollob, będzie tam rozdawała autografy. Partner tytularny, Lotto, przygotował również program niespodziankę. Kibice nie będą się nudzili w oczekiwaniu na zawody. Stadion zostanie otwarty o godz. 16. Apelujemy, by widzowie przyjeżdżali środkami komunikacji miejskiej. Parking wokół stadionu będzie wykorzystany na fanzonę. Znajdzie się tam wielki telebim.

Autografy to jedyny ukłon w stronę kibiców?

Nie. Park maszyn zwykle znajduje się na zewnątrz, czyli widzowie na stadionie nie widzą, co się dzieje, gdy żużlowiec zjeżdża z toru i przygotowuje się do kolejnych biegów. W  Warszawie park maszyn zostanie usytuowany na stadionie.

Nie boi się pan, że jednorazowy tor może popsuć GP Polski? W zeszłym sezonie zawody w Tampere były chyba najnudniejsze...

Ale w Cardiff było bardzo ciekawie. Na Stadionie Narodowym zawodnicy będą się ścigać na krótkim torze, każdy łuk będzie inny. Odpadną problemy z pogodą, bo możemy zamknąć dach. Będą jednakowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10097

Wydanie: 10097

Spis treści
Zamów abonament