Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europejskie lotniska to bardzo dobry biznes

23 marca 2015 | Ekonomia
Warszawa w drugiej połowie stawki
źródło: Rzeczpospolita
Warszawa w drugiej połowie stawki

Porty Lotnicze staną się spółką, ale rząd nie planuje ich prywatyzacji. W zachodniej Europie podobne firmy trafiają na giełdę.

Danuta Walewska

W najbliższy wtorek rząd ma się zająć komercjalizacją Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL). Projekt ustawy przewiduje, że proces potrwa nie dłużej niż 12 miesięcy – informuje wiceminister infrastruktury i rozwoju Sławomir Żałobka. PPL stanie się spółką prawa handlowego. Zdaniem min. Żałobki zmiana statusu uprości zarządzanie, wpływając na sprawność firmy.

– A co nie mniej ważne, uporządkuje również sytuację majątkową PPL i ureguluje stan prawny nieruchomości, na których zlokalizowane jest Lotnisko Chopina – mówi „Rzeczpospolitej" Michał Kaczmarzyk, dyrektor PPL.

W firmie ma zostać powołana pięcioosobowa rada nadzorcza z dwoma przedstawicielami pracowników. To ona, a nie jak dotychczas strona społeczna, będzie zatwierdzać budżet, strategię i plany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10097

Wydanie: 10097

Spis treści
Zamów abonament