Śmigłowce bojowe i drony powalczą w Kielcach
Ciężkie, samobieżne haubice ze Stalowej Woli, drony polskich i zagranicznych producentów, uderzeniowe śmigłowce: tegoroczny XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jak zwykle idzie tropem planów modernizacji armii.
zbigniew lentowicz
Po wiosennych decyzjach w sprawie wyboru helikopterów wsparcia i rakietowego oręża dla powietrznej tarczy średniego zasięgu „Wisła", szykują się kolejne konkursy związane z unowocześnianiem narodowych arsenałów. Firmy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zagraniczne koncerny rywalizują o kontrakty, to dlatego pokazują podczas MSPO swój sprzęt – zawsze jest szansa na przebicie oferty konkurencji. Kielecka wystawa to starannie przygotowane, przemysłowe i marketingowe manewry.
Na celowniku koncernów
W porównaniu z ubiegłoroczną edycją targów tegoroczna odsłona zapowiada się rekordowo. Powierzchnia wystawy zwiększyła się do ponad 26 tys. mkw., do 520 wzrosła liczba wystawców z 29 krajów. Specjalną narodową prezentację szykują Norwegowie. Wśród wystawców, oprócz skupiającej państwową zbrojeniówkę PGZ i prywatnych, rodzimych producentów wojskowego wyposażenia, obecne są w tym roku największe międzynarodowe firmy zbrojeniowe, takie jak: Lockheed Martin, Boeing, BAE Systems, Raytheon, General Dynamics, Finmeccanica, Thales, MBDA. Prezentowany podczas MSPO sprzęt kompleksowo obejmuje wojskowe potrzeby: śmigłowce, ekwipunek wojsk inżynieryjnych, artyleryjskich, rakietowe systemy przeciwlotnicze oraz rozpoznania, sprzęt logistyczny.
Bazzałogowi zwiadowcy
Z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta