Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego potrzebują młodzi prawnicy

18 listopada 2015 | Rzecz o prawie | Włodzimierz Chróścik
źródło: materiały prasowe

W ostatnim czasie w Krajowej Radzie Radców Prawnych odbyło się spotkanie z młodymi radcami prawnymi. Media pisały o nim już kilkakrotnie. Tyle tylko, że do tej pory nikt publicznie nie przeanalizował postulatów zgłaszanych przez nasze najmłodsze koleżanki i kolegów.

Byłem na tej debacie. Uważnie słuchałem, co mają do powiedzenia i zaproponowania przedstawiciele naszego zawodu. Przyznam, że poruszali bardzo pragmatyczne kwestie. Ich propozycje zasługują na uznanie i realizację.

Młodzi radcy prawni wskazywali, że w ich pracy niezbędna jest znajomość tzw. umiejętności miękkich, takich jak przygotowanie biznesowe, księgowe czy umiejętność skutecznego komunikowania się z klientem. Dociekali, czy takiej wiedzy powinni oczekiwać bardziej od patrona, czy może od okręgowych izb albo Krajowej Rady. Chcieli, mieć więcej takich zajęć w trakcie aplikacji radcowskiej, a po zdobyciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10298

Wydanie: 10298

Spis treści
Zamów abonament