Marnotrawienie wsparcia spowoduje zmianę jego formy
Jeżeli osoba, której wypłacane jest świadczenie wychowawcze, będzie wydatkować je niezgodnie z celem lub zmarnotrawi, trzeba będzie przekazywać jej tę pomoc w całości lub w części w formie rzeczowej lub opłacania usług. Wątpliwości w tym zakresie usunie rodzinny wywiad środowiskowy.
O świadczenie wychowawcze ubiega się ojciec kilkorga dzieci, co do którego istnieje obawa, czy wykorzysta tę należność zgodnie z przeznaczeniem. Czy wątpliwości w tym zakresie wystarczają do przyznania mu świadczenia w formie rzeczowej? – pyta czytelnik.
Nie.
W myśl art. 4 ust. 1 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (dalej: ustawa 500+) celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego życiowych potrzeb. W art. 9 tej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta