Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W telefonii komórkowej są martwe dusze

03 czerwca 2016 | Ekonomia | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Niemal połowa z około 28 mln kart przedpłaconych telefonii komórkowej w 2015 r. roku nie była w ogóle wykorzystywana – wynika z danych UKE i szacunków „Rzeczpospolitej".

W grudniu 2015 r. w Polsce aktywowanych było 56,6 mln kart SIM telefonii mobilnej, ale użytkowanych tylko 47 mln – policzył Urząd Komunikacji Elektronicznej. Ponieważ dane rozmaitych instytucji są różne, UKE, podobnie jak w 2012 r. starał się dokładnie zbadać rynek.

W odróżnieniu od danych Głównego Urzędu Statystycznego wynik uzyskany przez urząd obejmuje także klientów najmniejszych wirtualnych operatorów sieci komórkowych (MVNO) i jest w związku z tym o około 400 tys. kart SIM wyższy niż ten uwidoczniony w sprawozdaniach GUS.

Ponieważ do GUS raporty przekazuje od pewnego czasu Virgin Mobile Polska, największy MVNO w kraju pod względem liczby aktywnych kart SIM, to należy szacować, że w sumie operatorzy wirtualni obsługiwali w grudniu około 720 tys. kart, czyli 1,3 proc. wszystkich.

Dane UKE są o tyle cenne, że pokazują, jak duża jest liczba faktycznie wykorzystywanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10461

Wydanie: 10461

Spis treści
Zamów abonament