Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urlop pracownika tymczasowego na innych zasadach

05 lipca 2016 | Dobra Firma | Magdalena Ciałkowska
źródło: materiały prasowe

Nie każda osoba wynajęta od agencji pracy tymczasowej nabywa prawo do dni urlopowych. A jeśli je uzyska, może je wykorzystać przed podjęciem zadań u pracodawcy użytkownika.

Magdalena Ciałkowska

Rynek pracy coraz częściej oferuje zatrudnienie w postaci umowy o pracę tymczasową. Taki pracownik wykonuje swoje obowiązki na rzecz danego pracodawcy użytkownika przez określony czas, nie dłuższy niż 18 miesięcy. Warto podkreślić, że umowy tej nie reguluje kodeks pracy, lecz dedykowana jej ustawa z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (DzU nr 166, poz. 1608 ze zm.).

Przeszłość bez znaczenia

Pracownikowi tymczasowemu nie przysługują zatem kodeksowe przywileje, w tym klasyczny urlop wypoczynkowy w wymiarze uzależnionym od ogólnego stażu pracy. W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę tymczasowej liczy się wyłącznie staż przepracowany na podstawie tej umowy. Pracownik...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10488

Wydanie: 10488

Spis treści
Zamów abonament