Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są pieniądze na nowe technologie

03 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak
Wprowadzenie na rynek nowoczesnych materiałów wymaga zaangażowania jednostek naukowych
źródło: 123RF
Wprowadzenie na rynek nowoczesnych materiałów wymaga zaangażowania jednostek naukowych

Program TechMatStrateg obejmuje pięć obszarów badawczych. Wśród nich rozwój materiałów konstrukcyjnych, fotonicznych, przesyłu energii. Budżet dla konsorcjów firm i jednostek naukowych to pół miliarda zł.

Wzrost międzynarodowej pozycji Polski w badaniach naukowych i pracach rozwojowych oraz wypracowanie i komercjalizacja innowacyjnych technologii materiałowych to cele strategicznego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Nowoczesne technologie materiałowe – TECHMATSTRATEG".

Jak można przeczytać w programie i uzasadnieniu potrzeby jego realizacji, jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed naszą gospodarką jest modernizacja infrastruktury transportowej oraz zapewnienie trwałości i niezawodności obiektów budowlanych. Aby temu sprostać niezbędne jest opracowanie nowych materiałów konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości i trwałości, a przy tym bezpiecznych dla zdrowia społeczeństwa i środowiska naturalnego. To jedno z pięciu zagadnień, którym poświęcone będą projekty badawczo-rozwojowe w ramach nowego strategicznego programu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament