Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przegrani ponownie mogą składać wnioski o dofinansowanie

03 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Blisko 200 przedsiębiorców otrzyma wsparcie w postaci premii ze środków programu „Kredyt na innowacje technologiczne". To ci, którzy w styczniu złożyli wnioski w odpowiedzi na ogłoszony konkurs. Kto wówczas nie zdążył lub nie uzyskał wystarczającej liczby punktów, może próbować ponownie. Drugi nabór aplikacji będzie prowadzony do końca września.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest jedną z instytucji zaangażowanych w realizację programu „Inteligentny rozwój". I właśnie zakończył ocenę wniosków o dofinansowanie złożonych w odpowiedzi na konkurs dotyczący działania „Kredyt na innowacje technologiczne". Jak wynika z informacji BGK, przedsiębiorcy z całej Polski, a mówiąc dokładniej mikro, małe i średnie firmy, ponieważ tylko one były uprawnione do ubiegania się o wsparcie, złożyli prawie 500 wniosków. Ostatecznie, po etapie oceny formalnej i merytorycznej, w trakcie której przedsiębiorcy prezentowali swoje koncepcje, do dofinansowania wybrano 196 firm. Walka o środki była zacięta, jeżeli weźmie się pod uwagę, że kwota o jaką wnioskowali przedsiębiorcy pięciokrotnie przekroczyła dostępną pulę środków.

Pierwsze podsumowanie

- O przyznaniu dofinansowania zadecydowała ocena innowacyjności projektów dokonana przez ekspertów branżowych. Przez kilkanaście tygodni organizowaliśmy panele eksperckie, podczas których przedsiębiorcy mogli zaprezentować swoje pomysły. Ponieważ liczba wniosków, które otrzymały pozytywną rekomendację, przekroczyła dostępne środki, o dotacji zadecydowała najwyższa punktacja. Można więc powiedzieć, że dofinansowanie trafi do najlepszych z najlepszych – mówi Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, dyrektor zarządzająca pionem funduszy europejskich w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament