Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chińczycy na skrzydłach LOT chcą wlecieć do Europy

03 sierpnia 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Air China będzie rozmawiać z Ministerstwem Skarbu Państwa o kupnie 49 proc. akcji polskiego przewoźnika – ustaliła „Rzeczpospolita".

danuta walewska

Do spotkania przedstawicieli Air China oraz MSP ma dojść w ciągu kilku najbliższych dni. O planowanych rozmowach została już poinformowana rada nadzorcza LOT. Potwierdził to w rozmowie z „Rzeczpospolitą" jeden z jej członków. Do zamknięcia tego wydania nie otrzymaliśmy odpowiedzi Biura Prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa na prośbę o potwierdzenie tych informacji. Także Adrian Kubicki, rzecznik prasowy spółki, odmówił komentarza na ten temat.

Rada nadzorcza LOT spotka się jeszcze przed przyjazdem chińskiej delegacji, w najbliższy piątek, 5 sierpnia, a głównym omawianym zagadnieniem ma być strategia firmy. Chodzi między innymi o pozyskanie nowych samolotów wąskokadłubowych, którymi LOT dowoziłby pasażerów do centrum przesiadkowego w Warszawie z innych miast Europy Środkowej.

Wiadomo jednak, że LOT chciałby się rozwijać w Azji, właśnie przede wszystkim w Chinach, i latać przynajmniej do jeszcze jednego miasta poza Pekinem. Może to być Shenzhen położony w pobliżu Hongkongu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament