Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamiast pod palmami tkwili na lotnisku

03 sierpnia 2016 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska
Duża część pism, które wpływają do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, dotyczy odwołania lotu, nieco mniej - opóźnień w lotach. Zdarzają się też skargi dotyczące odmowy przyjęcia na pokład.
źródło: Rzeczpospolita
Duża część pism, które wpływają do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, dotyczy odwołania lotu, nieco mniej - opóźnień w lotach. Zdarzają się też skargi dotyczące odmowy przyjęcia na pokład.

Za opóźnienie lotu o ponad trzy godziny należy się odszkodowanie. Jego wysokość zależy od przebytego dystansu, może wynieść nawet 600 euro.

We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że pasażerom opóźnionych lotów należy się odszkodowanie – w tym wypadku po 400 euro od osoby. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego miał też prawo ukarać przewoźnika, Enter sp. z o.o. – orzekł sąd.

Pompa i ptaki

NSA zajmował się trzema sprawami. Wszystkie dotyczyły tego samego problemu: wielogodzinnego oczekiwania na lotnisku na wylot do miejsca wypoczynku. Chodziło o Majorkę, Egipt i Turcję. Loty realizowały, na zlecenie biur podróży, linie lotnicze Enter.

Powody opóźnień były różne. W jednym chodziło o konieczność wymiany pompy paliwowej, w innym z powodu złej pogody opóźnił się jeden lot, co miało wpływ na kolejne wyloty, a samolot zastępczy, który miał zabrać pasażerów, uległ uszkodzeniu na skutek zderzenia z ptakami.

Pasażerowie po powrocie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament