Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lato będzie należeć do PiS

03 sierpnia 2016 | Rzecz o polityce | Marek Migalski
autor zdjęcia: Bartosz Siedlik
źródło: Fotorzepa

Rządzący umiejętnie wykorzystali pielgrzymkę Franciszka

W przeciwieństwie do szczytu NATO, wizyta Franciszka przebiegała idealnie po linii oczekiwań rządzących. O ile Barack Obama sprawił Jarosławowi Kaczyńskiemu, Andrzejowi Dudzie i Beacie Szydło niemiłą niespodziankę w postaci skrytykowania ich za przedłużający się konflikt o Trybunał Konstytucyjny, o tyle papież nie powiedział niczego, co można by uznać za kłopotliwe dla PiS. W sprawie uchodźców zajął diametralnie odmienne stanowisko od tego, jakie prezentuje gabinet Szydło, ale prorządowe media szybko wyjaśniły, że tak naprawdę miał coś innego na myśli i że panuje pełna zgoda między głową Kościoła katolickiego a ekipą rządzącą.

Dodatkowo nie zanotowano żadnych zgrzytów – ŚDM zostały bardzo dobrze przygotowane, nie odnotowano poważniejszych incydentów i, najważniejsze, nie doszło do zamachów terrorystycznych. Raczej było to wynikiem tego, że nikt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament