Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skala inwestycji nie zmaleje

03 sierpnia 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Dariusz Blocher | Mam nadzieję, że rząd uruchomi mechanizmy zapewniające finansowanie kolejnych inwestycji infrastrukturalnych po 2020 r., gdy skończy się unijna perspektywa budżetowa – mówi prezes Budimeksu.

Rz: Budimex został laureatem rankingu Patriotyzmu Polskiego Biznesu „Rzeczpospolitej". Czy zdarza się panu słyszeć, że jesteście spółką hiszpańską?

Tak, chociaż na szczęście coraz więcej osób dostrzega, że jeśli firma od dziesięcioleci zatrudnia kilka tysięcy Polaków, inwestuje w Polsce, tu rzetelnie płaci podatki, finansuje wiele lokalnych działań i inicjatyw, w tym także społecznych – mówiąc krótko – systematycznie dzieli się swoim zyskiem, rozwija technologie, współpracuje z uczelniami i jednostkami badawczymi oraz tysiącami rodzimych firm, to jest bardziej patriotyczna niż wiele firm, które poza czysto polską strukturą właścicielską nie mają się czym pochwalić.

Budimex wypłaca 100 proc. zysków akcjonariuszom, co oznacza, że gros wypracowywanych przez firmę pieniędzy trafia do hiszpańskiego inwestora. Jak wygląda bilans wypłat dywidend np. za pięć lat w porównaniu z zapłaconymi w Polsce podatkami?

Od 2009 r. wypłaciliśmy łącznie 1,6 mld zł dywidend, co oznacza wypłatę 63 zł na jedną akcję. W tych latach zapłaciliśmy jednocześnie 3,15 mld zł w postaci podatków i ubezpieczeń społecznych. Nikt nam nie czynił zarzutu z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament