Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łódź ma dobry klimat dla IT

03 sierpnia 2016 | Życie Ziemi Łódzkiej | Janina Blikowska
źródło: materiały prasowe

U nas studenci płynnie przechodzą z ławek uczelni do pracy komercyjnej – mówi Jan Ekiel, CEO Liki Mobile Solutions.

Rz: Realizujecie duże zlecenie dla HealthScope, korporacji świadczącej usługi medyczne i weterynaryjne na terenie Nowej Zelandii i Australii. Jak trafiła ona na firmę z Łodzi?

Jan Ekiel: Praca na rynku międzynarodowym to dla nas nie nowość. W tym konkretnym przypadku zaowocowała budowana przez lata sieć kontaktów – zostaliśmy poleceni przez partnera biznesowego, który obecnie mieszka w Nowej Zelandii. O tym, że nam zaufano zdecydowało doświadczenie w branży medycznej a także fakt, że europejska jakość jest bardzo ceniona na antypodach.

Co Lilki Mobile Solutions robi dla HealthScope?

Jako partner technologiczny dostarczamy systemy informatyczne. Pierwszym wdrożonym przez nas rozwiązaniem była platforma Gribbles. Dzięki niej weterynarze podczas wizyt na rozległych farmach Nowej Zelandii i Australii wprowadzają informacje o zwierzętach, w tym zdjęcia, bezpośrednio do mobilnej aplikacji. Konsultanci HelthScope odbierają elektroniczne zgłoszenia i doradzają kolegom w terenie, co znacząco skraca czas stawiania diagnozy. To rozwiązanie sprawdziło się, więc przyszły kolejne zlecenia. Zajęliśmy się budową...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament