Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każdą czynność urzędu można zaskarżyć do sądu

03 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług transportu publicznego nie jest czynnością rozstrzygającą władczo o uprawnieniach lub obowiązkach konkretnego podmiotu. Dlatego przedsiębiorcy nie przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

Sprawa dotyczyła spółki z o.o., która wniosła skargę na "czynność województwa". Konkretnie chodziło o ogłoszenie o zamiarze udzielenia zamówienia publicznego na wybór operatora publicznego transportu zbiorowego w zakresie regionalnego transportu osób.

Sporna informacja

Firma wskazała, że w połowie stycznia 2015 r. województwo przygotowało ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług publicznych w zakresie regionalnego kolejowego transportu osób. Zauważyła jednak, że nie jest w stanie ustalić kiedy nastąpiła jego publikacja w Biuletynie Informacji Publicznej. W metryce dokumentu znajduje się bowiem data 10 marca 2011 r. Ogłoszenie zawierało wskazanie przewidywanego trybu udzielenia zamówienia. Natomiast w następczym ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym UE organizator transportu wskazał jako jedyny i właściwy tryb udzielenia zamówienia – procedurę otwartą. Z kolei w piśmie z 1 lutego 2016 r. organizator poinformował ją, że zamierza wyłonić operatora poprzez zawarcie umowy z nim bezpośrednio. Zdaniem spółki informując o tym organizator nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament