Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Winą za ułożenie złego grafiku szef nie obarczy podwładnego

25 sierpnia 2016 | Praca i ZUS | Bartosz Tomanek
źródło: materiały prasowe

ZWOLNIENIA | Niewłaściwa organizacja pracy, która uniemożliwia pracownikowi punktualne wykonywanie obowiązków, nie uzasadnia utraty zaufania do niego i wypowiedzenia mu z tego względu umowy.

Także odmowa złożenia przez zatrudnionego oświadczenia, że będzie informować przełożonego o wykonywaniu czynności zgodnie z ustalonym przez niego harmonogramem, nie daje podstaw do złożenia wymówienia. Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z 13 lipca 2016 r. (I PK 187/15).

O co chodziło

Pracownik był zatrudniony na stanowisku młodszego asystenta rehabilitacji. Do jego obowiązków należało m.in. wykonywanie grupowych i indywidualnych zabiegów rehabilitacyjnych, a także odprowadzanie i przyprowadzanie pacjentów na zabiegi kinezyterapii i basen. Pewnego dnia, po zakończeniu zajęć na basenie o godz. 12, pozostawił swoich podopiecznych w szatni i polecił, aby czekali na innego pracownika, który miał odprowadzić ich do dalszych pomieszczeń. Następnie pracownik oddalił się, gdyż już od 12.05 miał prowadzić zajęcia dla kolejnej grupy. Ponieważ żaden z pozostałych pracowników nie zjawił się po pacjentów, samodzielnie opuścili szatnię, co było niezgodne z wewnętrznymi procedurami. Za to zdarzenie pracodawca udzielił pracownikowi upomnienia, bo uznał to za niedopełnienie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament