Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Palec posła Pyzika

25 sierpnia 2016 | Kraj | Izabela Kacprzak
To ten gest (widoczny na zdjęciu, które prezentuje posłanka PO Monika Wielichowska) zaprowadzi Piotra Pyzika przed Komisję Etyki.
autor zdjęcia: Stanisław Kowalczuk
źródło: EAST NEWS
To ten gest (widoczny na zdjęciu, które prezentuje posłanka PO Monika Wielichowska) zaprowadzi Piotra Pyzika przed Komisję Etyki.

Szefowej Komisji Etyki Poselskiej marzy się wprowadzenie kar finansowych dla sejmowych skandalistów. Dziś w praktyce są bezkarni.

We wrześniu Komisja Etyki ma się zająć wybrykiem Piotra Pyzika, który w sali obrad wykonał wulgarny gest. Niektórzy na Wiejskiej mają nadzieję, że sprawa posła PiS przyczyni się do zaostrzenia kar dla parlamentarzystów i poprawy sejmowych obyczajów.

„Pijany pan jest?"

21 lipca, późna noc. Najgłośniejszy w tej kadencji skandal związany z zachowaniem posła wybucha podczas odczytywania sprawozdania komisji „o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego". O głos prosi Arkadiusz Myrcha (PO). Zaczyna prowokacyjnie: „Dyskusja na temat rybołówstwa jest doskonałą okazją, żeby odnieść się do farsy, jaką państwo uprawiacie w Sejmie, gdyż ryba psuje się od głowy... a wy od góry psujecie i drenujecie państwo polskie".

Kiedy wicemarszałek Joachim Brudziński (PiS) wyłącza mu mikrofon, w ławach zaczyna robić się gorąco. Myrcha domaga się prawa do dokończenia wypowiedzi.

Izabela Kloc (PiS) krzyczy: „Uspokój się", a jej kolega klubowy Michał Szczerba dopowiada: „Po prostu za dużo wypili, panie marszałku". Brudziński „przez szacunek dla polskich rybaków" prosi posłów, by nie wpisywali się w awanturę, jaką chce wywołać poseł Myrcha.

Wulgarny gest Piotra Pyzika pierwszy zauważa Tomasz Cimoszewicz z PO i krzyczy: „Panie marszałku, on pokazał środkowy palec!"....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament