Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakupy w ramach cross-inancingu bez zwolnienia z VAT

25 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Warunkiem zwolnienia dostawy towarów lub świadczenia usług ściśle związanych z usługami kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego jest to, aby wykonywał je ten sam podmiot.

Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 21 kwietnia 2016 r (I FSK 2073/14).

Stan faktyczny

Przedmiotem działalności spółki są m.in. badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych oraz pozostałe formy edukacji szkolnej. Firma nie jest jednostką wchodzącą w skład systemu oświaty (nie prowadzi kształcenia ustawicznego w formie pozaszkolnej) w rozumieniu ustawy o systemie oświaty. Nie jest też placówką kształcenia praktycznego ani ośrodkiem dokształcania i doskonalenia zawodowego.

W kwietniu 2011 r. spółka zawarła umowę o dofinansowanie projektu dla pracowników branży chłodnictwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków funduszu europejskiego. Wskazała, że posiada profesjonalne laboratorium urządzeń chłodniczych, jednak ze względu na zakres projektu (zajęcia praktyczne prowadzone równocześnie w kilku grupach) oraz z uwagi na wymagania określone przepisami wspólnotowymi w zakresie minimalnych wymagań dotyczących warunków przeprowadzania szkoleń, konieczne jest doposażenie laboratorium (cross-financing). Składniki majątkowe zakupione w ramach cross-financingu mają być wykorzystywane wyłącznie dla celu realizacji projektu, ponieważ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament