Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli podatnik źle zaadresował pismo, organ je zwróci i pouczy nadawcę

25 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Regina Drabik

Osoba, która wysłała w terminie podanie lub odwołanie do niewłaściwego urzędu, otrzyma je z powrotem z informacją, że termin do przeprowadzenia tej czynności będzie zachowany, jeżeli ponownie wyśle je w ciągu 14 dni od doręczenia zawiadomienia.

- Moja firma złożyła w terminie odwołanie od decyzji wydanej przez organ podatkowy. Okazało się jednak, że nasz kierowca pomylił się i zamiast do urzędu skarbowego pismo złożył w urzędzie kontroli skarbowej. Dostaliśmy nasze odwołanie z powrotem z informacją, że mamy 14 dni na ponowne złożenie odwołania w urzędzie skarbowym. Czy urząd kontroli skarbowej nie może sam przesyłać takich dokumentów do właściwego organu? – pyta czytelniczka.

Zgodnie z art. 171 ordynacji podatkowej (dalej: o.p.), jeżeli podanie (pismo, zażalenie, odwołanie) dotyczy kilku spraw podlegających załatwieniu przez różne organy, to organ podatkowy, do którego wniesiono podanie, rozpatruje sprawę należącą do jego właściwości. Równocześnie, organ podatkowy ma obowiązek zawiadomić wnoszącego podanie, że w sprawach innych powinien wnieść odrębne podanie do właściwego organu.

Skutki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament