Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co trzeci bumeluje

25 sierpnia 2016 | Kraj | Joanna Ćwiek
Pośredniaki (na zdjęciu jeden z urzędów w stolicy) mają dostać więcej swobody w traktowaniu osób uchylających się od pracy.
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa
Pośredniaki (na zdjęciu jeden z urzędów w stolicy) mają dostać więcej swobody w traktowaniu osób uchylających się od pracy.

Bez reformy systemu pomocy społecznej nie da się mocno ograniczyć bezrobocia.

Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 8,6 proc. I choć wskaźnik ten jest najniższy od 1991 r., w rejestrze wciąż figuruje ponad 1,3 mln osób bez pracy. To paradoks, bo już od wielu miesięcy pracodawcy narzekają na brak chętnych, zwłaszcza na podstawowe stanowiska.

– Bezrobotni mogą dziś przebierać w ofertach. Jeśli komuś nie pasuje, dostaje od ręki kolejne skierowanie do pracy – opowiada Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor pośredniaka w Rudzie Śląskiej. W jej powiecie stopa bezrobocia wynosi 5,9 proc.

Pracownicy pośredniaków są przekonani, że w obecnej, dobrej sytuacji na rynku nie pracują tylko ci, którym na tym nie zależy. – Szacujemy, że mniej więcej co trzeci bezrobotny rejestruje się tylko po to, by mieć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament