Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Volvo jedzie na kolejny rekord

25 sierpnia 2016 | Ekonomia
Nadzieją Volvo jest model XC40,  który ma rywalizować z BMWx1, czy Audi Q3.
źródło: materiały prasowe
Nadzieją Volvo jest model XC40, który ma rywalizować z BMWx1, czy Audi Q3.

MOTORYZACJA | Sprzedaż aut Volvo rośnie szybciej niż rynek. Firma idzie za ciosem i wprowadza właśnie modele, które dadzą impulsy do dalszego wzrostu. TEKST POWSTAŁ WE WSPÓłPRACY Z VOLVO

Szefowie Volvo Car w Göteborgu są przekonani, że model XC60 powtórzy niedawny sukces odnowionego XC90.

Jeszcze są S90 i V90. – A XC40 z pewnością bardzo spodoba się kobietom, także w Polsce. I nie wykluczam, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze mniejszy model – mówi wiceprezes Peter Martens, wiceprezes Volvo odpowiadający za dział Badań i Rozwoju. – Ale nie w najbliższej przyszłości – zastrzega się.

– Bo nie zamierzamy kopiować rozwiązań niemieckich i zaznaczać teren w każdej niszy rynkowej. Ale w każdej naszej linii modelowej będzie i limuzyna i SUV, i kombi, i crossover. Na razie z naszymi nowymi 40. będziemy wreszcie mieli małe auto globalne. Tego nam brakowało – podkreśla wiceszef Volvo.

W tym roku firma ma duże szanse na pobicie rekordu sprzedaży z 2015 roku, który wyniósł 503 tys. aut, po raz pierwszy przekraczając pół miliona. Do oferty mają dołączyć też auta hybrydowe i elektryczne, bo Volvo chce mieć ofertę w każdej linii modelowej. – Moim celem jest szybkie dojście do 800 tys. sprzedanych aut – mówi Hakan Samuelsson, prezes Volvo....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10531

Wydanie: 10531

Spis treści

Poradnik prawny Rzeczpospolitej dla kupujących mieszkania

Zamów abonament